آجیل مخلوط شب عید بجای نخود آبگوشتی پخته شد

مقاله  تحقیقات گسترده ای در مورد آجیل و نتایج سلامتی در دو دهه گذشته از زمان انتشار گزارشی از مطالعه پیشگام  انجام شده است که نشان می دهد مصرف آجیل با خطر کمتر بیماری عروق کرونر قلب در سال 1992 ارتباط دارد.

خواننده علاقه مند اطلاعات کاملی را در مورد تحقیقات منتشر شده تا سال 2005 در مورد آجیل و نتایج سلامت در یک مونوگراف اخیرو تا سال 2007 در مجموعه مقالات سمپوزیوم آجیل و سلامتی که در آزمایشگاه تحقیقاتی وزارت کشاورزی ایالات متحده برگزار شد، پیدا خواهد کرد. دانشگاه کالیفرنیا در دیویس.

آجیل مخلوط شب عید طرفداران بسیاری داردطبق تعریف، آجیل درختی میوه های خشک با یک دانه است که دیواره تخمدان در بلوغ سخت می شود. محبوب ترین آجیل های خوراکی درختی عبارتند از: بادام  فندق گردو  و پسته.

سایر آجیل های خوراکی رایج عبارتند از: آجیل کاج ، بادام هندی  اسپند  ماکادمیا  و آجیل برزیل . تعریف مصرف کننده همچنین شامل بادام زمینی می شود که از نظر گیاه شناسی بادام زمینی یا حبوبات هستند اما به طور گسترده به عنوان بخشی از گروه غذایی آجیل شناخته می شوند.

علاوه بر این، بادام زمینی دارای مشخصات مغذی مشابهی با آجیل درختی است.  . برای هدف این بررسی، اصطلاح “آجیل” شامل تمام آجیل های درختی معمولی به اضافه بادام زمینی می شود.

آجیل، دانه ها و حبوبات همگی مواد مغذی غلیظی هستند و از زمان های قبل از کشاورزی جزء منظم رژیم غذایی بشر بوده اند. در کشورهای غربی آجیل به عنوان میان وعده، دسر یا بخشی از یک وعده غذایی مصرف می شود و به طور کامل به صورت اسپری (کره بادام زمینی، خمیر بادام)، روغن یا مخفی در محصولات تجاری، غذاهای مخلوط، سس ها، شیرینی ها مصرف می شود.

بستنی و محصولات پخته. در قرن گذشته، مصرف آجیل در اکثر کشورهای صنعتی یک روند نزولی را دنبال کرد و به جز برای گیاهخواران و سایر جمعیت های آگاه به سلامتی، مانند  کشورهای غربی به دنبال گنجاندن این گروه غذایی در بسیاری از دستورالعمل ها برای تغذیه سالم و پوشش رسانه ای گسترده شواهد اخیر مبنی بر ارتباط مصرف آجیل به طیف گسترده ای از مزایای سلامتی افزایش یافته است.

از آن زمان، آجیل به جزء ضروری رژیم های غذایی سالم تبدیل شده است [1و در معیارهای غذایی انجمن قلب آمریکا برای تعریف سلامت قلب و عروق ایده آل در گزارش اخیر خود در مورد تعیین اهداف برای ارتقای سلامت و کاهش بیماری برای سال 2020 گنجانده شده است  .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.