مایع لباسشویی سافتلن مناسب ترین گزینه برای شهرهای رطوبت گیر است

با این حال، گروه دیگری از مایع لباسشویی سافتلن مانند آنهایی که آمفوتریک هستند شایسته توجه هستند و می‌توانند با موفقیت به عنوان یک افزودنی برای شوینده‌های مایع استفاده شوند.

برای مقایسه، آنها به طور کلی با ملایمت با چشم و پوست، سمیت بسیار کم، زیست تخریب پذیری، پایداری بهتر کف و حلالیت در آب، امولسیون شدن، تحمل نمک، پایداری دما، مشخص می شوند.

ساختار مولکولی مانند تعداد و طول زنجیره های آبگریز، ماهیت و تعداد گروه های سر باردار و فاصله های باردار بین گروه های سر با بار منفی و مثبت ناشی می شود.

با بار منفی و مثبت در ممان‌های دوقطبی بالا برای عوامل فعال آمفوتریک با هیدروفیلیت‌های متوسط ​​بین سورفکتانت‌های غیریونی و یونی تأثیر دارد.

اغلب با سورفکتانت های آنیونی یا کاتیونی در بسیاری از محصولات خانگی ترکیب می شوندتوانایی برهمکنش قوی یا تشکیل کمپلکس با سورفکتانت های آنیونی در کاربردهای صنعتی مهم است.

مایع

 در حال حاضر آنیونیک ها به دلیل خاصیت شستشوی خوب و کف کنندگی، مواد اصلی مورد استفاده در شوینده ها هستند و علاوه بر این، زوئیتریونیک ها می توانند به عنوان تقویت کننده موثر با آنها عمل کنند.

مطالعات بر روی خواص مختلف مخلوط سورفکتانت یونی و غیریونی مخلوط به طور گسترده در ادبیات نشان داده شده است.

گروه مهمی از سورفکتانت‌های زوئیتریونی بتائین‌ها هستند که تولیدکنندگان از آنها به‌عنوان تقویت‌کننده در نرم‌کننده‌ها یا شامپوهای مو استفاده می‌کنند، زیرا توانایی تثبیت کف دارند.

آنها قادرند کشش سطحی را به مقادیر بسیار پایین در محدوده غلظت وسیع (0.005-0.3٪) به دلیل فعالیت زیاد در سطح مشترک کاهش دهند.

دارای گروه های سولفونات و آمینو در ساختار خود هستند قابل تشخیص هستند چندین زیر گروه با طول زنجیره هیدروکربنی و ساختار متفاوت وجود دارد که مرکز آمونیوم چهارتایی را از گروه سولفونات جدا می کند.

سولفوبتائین ها فعالیت سطحی بالایی از خود نشان می دهند و دارای خواص آمفوتریک در تمام مقادیر pH هستند و بنابراین می توانند در تمام مقادیر pH بدون ایجاد لایه آبگریز بر روی سطح باردار جذب شوند.

آنها در بسیاری از صنایع مربوط به پارچه، چسب، لخته ساز، پوشش، پخش کننده، کلوئید محافظ، شامپو، نرم کننده مو، مواد شوینده و غیره استفاده می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.