نئوفوبیا غذایی بر انتخاب غذا در کودکان مدرسه ای با بیسکویت

نئوفوبیا غذایی بر انتخاب غذا در کودکان مدرسه ای تأثیر می گذارد با این حال، اطلاعات کمی در مورد چگونگی درک کودکان با درجات مختلف نئوفوبیا از غذا و اینکه تا چه اندازه ویژگی‌های حسی مختلف باعث علاقه آنها می‌شود، وجود ندارد.

این مقاله علاقه و درک حسی بیسکویت مادر ممتاز غنی از فیبر را در کودکان مدرسه‌ای (509 نفر، 9 تا 12 سال) با درجات مختلف نئوفوبیا غذایی و از پنج کشور مختلف اروپایی (فنلاند، ایتالیا، اسپانیا، سوئد و ایالات متحده آمریکا) بررسی می‌کند. پادشاهی).

کودکان هشت بیسکویت تجاری را چشیدند و به آنها امتیاز دادند و برای توصیف نمونه‌ها یک کار Check-All-That-Apply را انجام دادند و مقیاس Neophobia Food را تکمیل کردند.

کودکان با درجه بالاتری از نئوفوبیا علاقه کمتری به همه بیسکویت‌های چشیده نشان دادند تفاوت‌های بین فرهنگی در علاقه نیز ظاهر شد.

بیسکویت

یک همبستگی منفی بین درجه نئوفوبیا و تعداد اصطلاحات CATA مورد استفاده برای توصیف نمونه ها یافت شد تجزیه و تحلیل مجازات نشان داد که درجه نئوفوبی غذایی بر رانندگان علاقه‌مند به بیسکویت نیز تأثیر می‌گذارد، جایی که اصطلاحات ظاهری به‌ویژه محرک‌های دوست نداشتن کودکان تازه‌هراسی هستند.

تفاوت‌های میان فرهنگی در محرک‌های دوست‌داشتن و دوست نداشتن به‌ویژه برای ویژگی‌های بافت برجسته بود.

تحقیقات بیشتر باید بررسی کند که آیا بهینه سازی ویژگی های ظاهری می تواند راهی برای افزایش علاقه به غذاهای غنی از فیبر در کودکان تازه هراس باشد یا خیر.
نئوفوبیا غذایی یکی از قوی‌ترین پیش‌بینی‌کننده‌های تعداد غذاهایی که در سنین مدرسه دوست دارند و امتحان می‌شوند در نظر گرفته می‌شود همچنین با کاهش تنوع غذایی و تنوع کمتری از ترجیحات غذایی، به ویژه در مورد غذاهای سالم همراه بوده است. به طور خاص، نشان داده شده است که دریافت فیبر در میان کودکان تازه هراسی غذایی کمتر است.

نئوفوبیا غذایی، که به عنوان طرد غذای جدید و ناآشنا تعریف می شود، معمولاً در سال دوم زندگی شروع می شود این ویژگی رفتاری به عنوان یک واکنش مناسب رشدی در برابر مصرف غذاهای جدید و بالقوه سمی در نظر گرفته می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.