نخود شاهسوند توانست جز پر مصرف ترین مواد در حبوبات در بیاید

فیبر موجود در نخود ممکن است برای هضم مفید باشد نخودحاوی مقدار قابل توجهی فیبر است که نشان داده شده است که فواید زیادی برای سلامت دستگاه گوارش دارد.

اول از همه، نخود شاهسوند فیبر باکتری های خوب روده شما را تغذیه می کند، که آنها را سالم نگه می دارد و از افزایش بیش از حد باکتری های ناسالم جلوگیری می کند.

این ممکن است خطر ابتلا به چند بیماری شایع گوارشی مانند بیماری التهابی روده، سندرم روده تحریک پذیر و سرطان روده بزرگ را کاهش دهد.

علاوه بر این، بیشتر فیبر موجود در نخود سبز نامحلول است، به این معنی که با آب ترکیب نمی‌شود، بلکه به عنوان یک «عامل حجیم‌کننده» در دستگاه گوارش شما عمل می‌کند.

این بدان معنی است که به مدفوع اضافه می کند و ممکن است به غذا و مواد زائد کمک کند تا سریعتر از سیستم گوارش شما عبور کنند.

نخود
نخود سبز سرشار از فیبر است که با حفظ جریان مواد زائد در دستگاه گوارش و سالم نگه داشتن باکتری های روده به هضم کمک می کند.

ممکن است در برابر برخی از بیماری های مزمن محافظت کند
نخود سبز دارای چندین ویژگی است که ممکن است به پیشگیری از چند بیماری مزمن کمک کند که در زیر بررسی می شود.

بیماری قلبی
نخود سبز حاوی مقدار مناسبی از مواد معدنی مفید برای قلب مانند منیزیم، پتاسیم و کلسیم است.

رژیم های غذایی سرشار از این مواد مغذی ممکن است برای جلوگیری از فشار خون بالا، که یک عامل خطر اصلی برای بیماری قلبی است، مفید باشد.

آنها همچنین ممکن است تأثیر مثبتی بر سلامت قلب داشته باشند.

نشان داده شده است که محتوای فیبر بالای نخود سبز و حبوبات باعث کاهش کلسترول تام و کلسترول LDL “بد” می شود که هر دوی آنها در صورت افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.